רפלקסולוגיה

איך זה עובד?

כף  הרגל הנה איבר סומא-טוטופיה (Somatotopy), איבר המשקף את כלל איברי הגוף, דרכו ניתן לראות את יציבת הגוף ולהסיק מכך הרבה על מצבו הבריאותי והנפשי של האדם.

מבנה כף הרגל מושפע מהתכונות שאיתם נולדנו ומאירועים רגשיים ונפשיים המתבטאים בה.

באמצעות עיסוי ולחיצות בכף הרגל ניתן להשפיע על פעילות האיברים, לשחרר חסמים פיזיים ורגשיים. כשמטופל מבין את הקשר המצב הפיזי לרגשי, ביכולתו לפעול לשינוי עצמי ולהשיג תהליך ההחלמה.

שלושה רכיבים חשובים משפיעים על קיומנו: הזנה, ניקוז ותנועה. ההזנה הינה פיזית באמצעות המזון אך גם רגשית באמצעות החוויות שאנו חווים בעולם והפרשנות שלנו אליהם. התנועה חשובה ומסייעת למיצוי המשאבים מתהליך ההזנה. הניקוז מסייע לגוף לפלוט החוצה את אשר אינו זקוק לו פיסית פסולת הנובעת מעיכול המזון ונפשית. השלכת החוויות והדפוסים אשר גרמו לנו להרגיש רע.

הרפלקסולוגיה מייצרת תנועה אנרגתית וזרימה בכל הגוף. זרימת דם ואנרגיה אל אברי הגוף מובילים לתהליך ריפוי של תסמינים ומחלות רבות הנובעות מהסטרס. במהלך הטיפול מתקיים שיח עם המטופל לניתוח והבנת הרגשות והחוויות וההקשר הפיזי שלהם על הגוף. החיבור שבין המגע, התנועה והתודעה הם אלה שמובילים לריפוי ולרוגע.

עבורי הרפלקסולוגיה הנה צוהר אל הנפש והנשמה. כף הרגל היא כתב החידה שיוביל לתהליך השינוי הרוגע והריפוי, דרך אבחון כף הרגל עובר המטופל מסע פנימי של תובנות ושחרור ממכאובים.