כללי

תמיד הייתי ילדה גבוה ורזה מאוד. רזה עד כדי כך, שהסבתות היו כועסות על הורי שלא האכילו אותי מספיק. במשפחה שלי אוכל מסמל אהבה, קשר משפחתי ואמונה. לאוכל יש משמעות, עבורם ילדה רזה מידי היא ילדה שחסרה בכל אלה. האמת שאני אהבתי לאכול מהכל ללא גבולות, אכלתי ממתקים והרבה – סבתי הייתה קונה לי שקיות מתוקים מיוחדים: מרציפן, מרמלדות, חטיף קוקוס סגול, שוקולד מכל הסוגים והאהוב עלי עד היום הנו פרה במילוי תות. הרגלי אכילה בריאים לא היו לי אף פעם! לא היה לי צורך בהם, כי הגובה והרזון היו חלק ממני בלי מאמץ ובלי מחשבה.

את השירות הצבאי העברתי בעיקר באכילה לא מאוזנת. לחם היה העיקר – אריזות שלמות של לחם בלי כלום, לחם עם שוקולד, לחם עם ריבה, טוסט ממתקים וחטיפים. ארוחות לילה מאוחרות, אכילה בלי הפסקה…

עד ש….מכירים את זה? עד שמשהו משתנה במשוואה?

אז זהו, עד שהתחתנתי, שם משהו בחילוף החומרים החל להשתבש. משנה לשנה, הריון, לידה ועוד שינוי הורמונאלי כזה או אחר, צברתי עוד ועוד קילוגרמים שלא הצלחתי בשום דרך להיפטר מהם. בנוסף, עבודה במשך שעות רבות ביום, עם סטרס ואוכל שמבוסס על חדרי דיונים: בורקס, עוגיות ועוד. כך צברתי עוד בהיקפים וכל פעם הייתי מאוכזבת יותר ויותר מעצמי.

כשפתחתי את הקליניקה הבנתי שטיפולי מגע הם חלק מסויים ברפואה של האדם, אומר הרמב"ם: "היו מזונותיך רפואותיך" ומכאן שלמזון שאנו אוכלים יש השפעה חשובה על בריאותינו, על רמת האנרגיה שלנו, על יכולות התפקוד והקשב.

כשנחשפתי לתוכנית המסע הבנתי שזו הדרך המאוזנת הפשוטה והקלה עבורי. הדרך שבה אני מפסיקה להילחם במשקל שלי, מפסיקה להילחם בעצמי ובגופי, הדרך שבה המשקל הוא לא אויב, הדרך שבה אני מקפידה בסך הכל על שלושה כללים ובעזרת שני כלים תומכים אני נותנת מענה מיטבי לגופי והוא מוכיר לי תודה על כך.

לכן בחרתי לשלב ולהעניק מענה נוסף וחשוב העוסק באורח חיים בריא. באמצעות תכנית המסע וכלים שרכשתי בלימודים אני עוזרת לאנשים לסגל אורח חיים בפשטות מבלי שיצומו או ירגישו בחסר כלשהו. בתהליך השינוי אני קשובה למטרות הרגשיות והבריאותיות של הלקוחות, ונותנים כלים ותמיכה שיעזרו להם להשיג את היעד אותו רצו להשיג.